Biçikleta InfraStar

   Biçikleta INFRASTAR ËSHTË NJË ZGJIDHJE EFEKTIVE DHE INOVATIVE PËR REHABILITIM, RIKURIME, HUMBJE PESHORE DHE USHTRIME FIZIKE 

   Biçikleta stërvitore InfraStar kombinon teknologji unike inovative si rezistencë në vakum të thellë, ngrohje infra të kuqe, efekt krioterapie, frymëmarrje me oksigjen të pastër, përtëritje kolagjeni, terapi aromash në një pajisje të vetme e cila duhet të përdoret për ushtrime për reduktimin e yndyrës dhe qëllime rehabilitimi. Rehabilitimi më efektiv i trupit dhe formimi i teknologjive inovative në këtë pajisje ushtrimore. 

   Teknologji unike brenda

   TEKNOLOGJIA E VAKUUMIT TË GRAVITETIT ZERO

   InfraStar krijon rezistencë negative të vakumit duke thithur të gjithë ajrin nga kapsula. Rezistenca në vakum është një nga metodat më efektive për reduktimin e celulitit dhe për të hequr qafe zonat problematike të trupit. Gjithashtu rezistenca në vakum ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe limfatik në zonën problematike të trupit, gjë që përmirëson rikuperimin në procesin e rehabilitimit sportiv.

   DRITA INFRA TË KUQE PËRGJITHJA E QELIZAVE

   Terapia me rreze infra të kuqe dhe terapia e rezistencës së vakumit përmirëson furnizimin me oksigjen të qelizave, intensifikon metabolizmin e tyre, ndihmon në rigjenerimin e lëkurës, muskujve dhe nxitjen e sistemit limfatik. Llambat infra të kuqe ngrohin trupin të cilat rrisin ndjeshëm djersitjen dhe largojnë ujin dhe toksinat e mbetura nga trupi.
   USHTRIME TË RIKURTIMIT TË KRITERAPISË 
   Biçikletë stërvitore unike e cila kombinon ushtrime me temperaturë të nxehtë dhe të ftohtë për rezultate të jashtëzakonshme rikuperimi. CryoNick Technologia e inkorporuar në këtë biçikletë ofron disponueshmëri për të ushtruar në temperaturë jashtëzakonisht të ftohtë. Diferenca e temperaturës gjatë stërvitjes sjell rezultat të shpejtë rikuperimi në zonën e dëmtuar. Veçanërisht efektive për qëllime rehabilitimi sportiv dhe terapi fizike

   Efekti Body Shaping dhe Detoxification

   Biçikleta InfraStar kombinon mjete fitnesi që përdor teknologjitë më inovative dhe efektive për të ngritur efektin e formësimit të trupit të stërvitjes në një nivel më të lartë. Efektet e dobishme të masazhit me vakum, trajtimit infra të kuqe, terapisë me dritë kolagjeni, rikuperimit të krio, terapisë me ozon dhe oksigjen dhe aromaterapisë të bashkuara njëkohësisht në këtë kapsulë. Kombinimi i këtyre veçorive për formësimin e trupit dhe detoksifikimin duhet të përmirësojë shumë rezultatet e ushtrimeve për humbje peshe

   PSE BIÇIKLETA FITNESI ME MAZAZH VAKUUM DHE NXEHJE INFRA TË KUQE KAQ EFEKTIVE PËR HUMBJEN E PESHES DHE REDUKTIN E CELULIITIT?

   Vakuumi i bën indet të lirojnë, ngushtojnë dhe zgjerojnë enët e gjakut duke u dhënë qelizave shumë më shumë oksigjen dhe lëndë ushqyese. Për shkak të performancës së një procesi të tillë do të jetë shumë më i lartë. Ndërsa performanca rritet, trupi konsumon më shumë oksigjen, gjë që i bën qelizat më të ngarkueshme dhe klienti mund të djegë më shumë kalori sesa gjatë një ushtrimi të rregullt.

   ÇFARË ËSHTË TRAJNIMET MASAZHI ME VAKUUM DHE DRITA INFRA TË KUQE ME INFRA STAR?

   Biçikleta më e fundit me rreze infra të kuqe, e cila është krejtësisht e ndryshme për rehabilitimin e fitnesit nga ajo që kishim dëgjuar për pajisjet sportive për humbje peshe dhe reduktim të celulitit. Kjo është një kapsulë vakum në të cilën përfshihet pjesa e poshtme e trupit. Ushtrimi sigurohet nga një biçikletë e cila mund të rregullohet me ekran me prekje. Klienti ec me biçikletë të lehtë në kapsulë ku pompon të gjithë ajrin. Një proces i tillë bën rezistencë vakum i cili rrit ndjeshëm qarkullimin e gjakut në zonat problematike të trupit dhe dërgon shumë gjak me oksigjen në indet dhjamore ku transferon menjëherë qelizat dhjamore në energji. Gjithashtu kapsula me vakum ka të montuar radiatorë infra të kuq të ngjashëm me saunat infra të kuqe që ndihmojnë në rritjen e djersitjes dhe procesin e deksokimit. Versioni i madh ekstra i pajisur me terapi me dritë kolagjeni, aromaterapi, ozon dhe opsione të terapisë me oksigjen.

   Ushtrimet me biçikletë infra të kuqe rekomandohen për personat me mbipeshë

   TRAJNIM Fitnesi ME RRITJE Djersitjeje

   Ushtrime fitnesi jo stresuese për humbje peshe. Djersitja është e rëndësishme sepse nënproduktet e metabolizmit qelizor mund të ekskretohen nga trupi. Proceset e detoksifikimit mbështeten nga rrezet infra të kuqe dhe çiklizmi përshpejton qarkullimin limfatik, i cili dërgon shpejt toksina në organet ekskretuese. Efekti thithës i vakumit ndihmon në detoksifikimin përmes lëkurës.

   KUJT TA REKOMANDOJMË BIKELIKËN INFRAKUQ?

   Rekomandohet për personat që duan të arrijnë rezultate të shpejta në formësimin e trupit, reduktimin e celulitit dhe të bëjnë stërvitje kardio në kohën më të shkurtër të mundshme.
   Rekomandohet për personat që bëjnë një mënyrë jetese të ulur
   Rekomandohet për personat mbipeshë, që duan të hanë, por nuk duan të jenë të trashë
   Rekomandohet për personat të cilët janë të kufizuar në një farë mase në lëvizjen e lirë dhe për trajtime rehabilituese të lëvizjes

   Ushtrime me biçikletë me krio

   Përfitimet e biçikletës me vakum infra të kuqe InfraStar

   InfraStar është makineria e formësimit të trupit të gjeneratës më të re që përmban krioterapinë, teknologjinë infra të kuqe, rezistencën e vakumit, llambën e ozonit dhe kolagjenit, përfitimet e terapisë me aromë të krijuar për të djegur yndyrën, reduktimin e celulitit, shtrëngimin e lëkurës, përmirësimin e gjendjes së muskujve, detoksifikimin e trupit dhe sistemit limfatik. Si dhe përfitime rehabilitimi për personat me lëndime të shtyllës kurrizore dhe për qëllime rikuperimi sportiv. Pompë vakum që bën gravitet zero siç quhet rezistenca e vakumit brenda kapsulës e cila rrit qarkullimin e gjakut dhe limfatik gjatë stërvitjes dhe përmirëson ndjeshëm shpenzimin e kalorive. Personat me lëndime të shtyllës kurrizore mund të bënin ushtrime fizike pa u ngarkuar në shtyllën kurrizore, sepse shtriheshin në biçikletë të shtrirë.

   features of infraStar bike

   TEKNOLOGJIA CryoNick

   InfraStar ka inkorporuar opsionin unik si CryoNick TECHNOLOGIA. CryoNick TECHNOLOGIA jep përfitime të rikuperimit të krioterapisë gjatë stërvitjes. InfraStar ka program për të ulur temperaturën brenda kapsulës nga +45C/+110F në -20C/-4F. Krioterapia nxit vazokonstrikcionin ose ngushtimin e enëve të gjakut. Kur enët e gjakut ngushtohen, qarkullimi i gjakut dhe limfatik ngadalësohet, nga ana tjetër redukton skuqjen, ënjtjen, dhimbjen në zonat e dëmtuara dhe spazmën e muskujve. Krioterapia redukton aktivitetin nervor efektiv për lehtësimin e dhimbjes. E kombinuar me krioterapinë, terapia me nxehtësi rrit rrjedhjen e gjakut dhe lëndëve ushqyese në zona të ndryshme të trupit. Temperaturat e ngrohta zgjerojnë enët e gjakut, gjë që zakonisht nxit qarkullimin. Ky qarkullim i rritur, nga ana tjetër, zakonisht do të sigurojë lëndët ushqyese që i nevojiten trupit për të marrë shërim të shpejtë dhe për të zvogëluar dhimbjen. CryoNick TECHNOLOGIA e zhvilluar nga ekspertët e rehabilitimit e cila rregulloi intervalin e temperaturës së nxehtë me diapazonin më të ulët të temperaturës së ftohtë, e cila është e përshtatshme për ushtrime fizike dhe më e dobishme në procesin e rehabilitimit si dhe në humbjen e peshës.

    

   Biçikleta e teknologjisë cryoNick

   Funksionet e biçikletës infra të kuqe InfraStar

   infrastar vakum
   Vakum InfraStar

   REZISTENCA E VAKUUMIT Teknologjia e ngarkimit me vakum krijon rezistencë negative gjatë stërvitjes e cila rrit ndjeshëm qarkullimin e gjakut dhe limfatik në zonën problematike të trupit, duke dhënë më shumë gjak me oksigjen në indet e gjakut, gjë që ndihmon në transferimin e qelizave yndyrore në energji.

    

   Biçikletë infra të kuqe InfraStar
   Drita infra të kuqe në infrastar

   DRITA INFRA TË KUQE Rritja e temperaturës në kapsulën e InfraRed sjell djersitje të tepërt trupore e cila largon toksinat nga trupi nëpërmjet poreve të lëkurës si dhe largon ujin nga trupi duke ulur peshën trupore.

   Kolagjeni i biçikletës InfraStar
   Kolagjeni InfraStar

   DRITAT E KOLAGJENIT Terapia me dritat e kuqe është teknologji e mirënjohur e kujdesit të lëkurës për kundër plakjes dhe përmirësimin e gjendjes së lëkurës. Drita e kuqe stimulon prodhimin natyral të kolagjenit në nivel të lëkurës. Përfitime shtesë për kujdesin e lëkurës gjatë ushtrimeve InfraStar

   Ozoneterapia me biçikletë InfraStar
   Ozoni InfraStar

   OZONTERAPIA Gjeneratori i ozonit rimbush lëkurën me O3 duke përmirësuar gjendjen e lëkurës, lejon sistemin imunitar të përqendrojë O3 në trup

   terapi me aroma infrastar
   aroma infrastar

   AROMATERAPI Gjatë ushtrimeve në InfraStar rimbushja e lëkurës me vajra aromatikë të veçantë sjell efekt antibakterial, përtëritje të lëkurës dhe anti-plakje.

   Training cryo bike

   Ushtrime rehabilitimi dhe rikuperimi

   JI I SHENDETDHEM

   Biçikleta me vakum infra të kuqe InfraStar është gjenerata më e re e trajnimit fizik që përmirëson gjendjen shëndetësore. Trajnime inovative me rreze infra të kuqe me përfitime vakumi për personat që kombinojnë terapi me kolagjen, ozon dhe ngjyra gjatë të njëjtit seancë.

   HUMBJE PESHE

   Çdo dietë duhet të kombinohet me ushtrime fizike. Rritja e djegies së kalorive është çelësi kryesor i biçikletës InfraStar. Mbështetja e dritave infra të kuqe aktivizon djegien e yndyrës në të gjithë trupin gjatë stërvitjes InfraStar. Deri në 800-1000 kCal gjatë seancës 30 min në nivelin e mesëm.

   MIRËQENI

   Stili i mirëqenies është objektivi i çdo personi të shëndetshëm. Ushtrimet në biçikletë me vakum InfraStar sjellin një ndjenjë mirëqenieje dhe çlirojnë endorfinë gjatë ushtrimeve. Trupi juaj ndihet i relaksuar dhe i çliruar pas seancës me biçikletë infraStar.

    

   Biçikleta me vakum InfraStar

   Menuja e re e përditësuar

   InfraStar mori menunë më të re të përditësuar me programe vakum, infra të kuqe dhe të kombinuara vakum-infra të kuqe. Gjithashtu është i disponueshëm opsioni me CryoNick TECHNOLOGIA. Menyja shumë informuese me grafikë e bën InfraStar të lehtë për t'u përdorur nga të gjithë. Programet e realitetit virtual të inkorporuara. WiFi dhe kanale televizive. Aplikim për kontrollin e pajisjes dhe mbledhjen e rezultateve të ushtrimeve. Biçikleta InfraStar ka opsionin për frymëmarrjen e oksigjenit të pastër gjatë stërvitjes siç quhet ushtrimi hiperoksik.

   Terapia me oksigjen
   Frymëmarrja e oksigjenit të pastër në biçikletën InfraStar

   Maska e oksigjenit jep një përqindje të lartë të oksigjenit të pastër për të marrë frymë gjatë stërvitjes InfraStar. Oksigjeni i pastër vjen në qelizat tuaja dhe bën më shumë energji qelizore. Oksigjeni është komponenti kryesor në procesin e metabolizmit pasi transferon qelizat yndyrore në energji. Mushkëritë transferojnë më shumë oksigjen në gjak duke dhënë më shumë qëndrueshmëri gjatë ushtrimeve dhe përmirësojnë performancën e rikuperimit. Terapia me oksigjen gjatë stërvitjes në InfraStar sjell përfitime shëndetësore si rritja e energjisë, përmirësimi i funksionit imunitar dhe rrit ndjeshëm kohën e rikuperimit Terapia me oksigjen i ndihmon klientët të rikuperojnë shpejt dhe të përshpejtojnë procesin e shërimit. Rritja e oksigjenit në gjak luan një rol të madh në rikuperimin e lëndimeve dhe në uljen e lodhjes fiziologjike.

   menu infrastar

   Shumëllojshmëri ngjyrash dhe versioni për biçikletën krio infra të kuqe InfraStar

   InfraStar ka disa versione:

   • Super e thjeshtë. Çmimi i mirë vetëm për ushtrimet me rezistencë ndaj infra të kuqe dhe vakum.
   • E thjeshtë +. Funksionalitet i zgjeruar me llampën e kolagjenit dhe terapinë me aromë
   • Madhështore. Versioni i pajisur plotësisht me ekran të realitetit virtual dhe kanale televizive.
   • Cryonick. U shtua programi Cryo për ushtrime në temperaturë jashtëzakonisht të ftohtë

    

   Shumëllojshmëri ngjyrash dhe materiale lëkure

   • e bardhë / gri, e bardhë / e zezë, e bardhë / e kuqe, e bardhë / blu, e bardhë / portokalli, e bardhë / jeshile
   • e zezë/e zezë, e zezë/gri, e zezë/blu, e zezë/e kuqe

   Zgjidhni biçikletën tuaj InfraStar për të ofruar procedurat më inovative të rehabilitimit dhe humbjes së peshës

   Biçikleta krio e bardhë

   Produkte të ngjashme
   Na kontaktoni