Kategoria: fuçi KEDRI

   Cedar Spa Barrel Edition Oval

   Sauna me fuçi kedri e krijuar për ta vendosur atë në çdo dhomë për shkak të dimensioneve ergonomike dhe të lëvizshme. Gjithashtu nuk kërkohet instalim i veçantë dhe nuk ka tubacione hidraulike. Do të keni përfitime detoksifikimi dhe relaksimi në shtëpinë tuaj! Sauna me fuçi kedri e bërë plotësisht nga druri i kedrit rritet në lartësitë e larta të maleve të pastra ekologjike në Kolumbinë Britanike dhe Siberi. Sauna me avull kedri duke përdorur një përzierje ideale të avullit natyral me përfitimet organike antiseptike të drurit të bardhë të kedrit.

   Çfarë është sauna me fuçi Cedar?

   Kjo është gjeneratë e re e sauna portative kedri  për në shtëpi & komerciale përdorni.

   Kjo është sauna me avull të nxehtë me avull organik për një person që përdoret për relaksim dhe rikuperim. Sauna me fuçi kedri është e lëvizshme dhe nuk kërkon hapësirë të madhe dhe tuba hidraulikë. Ju do të keni sauna përfitime në shtëpinë tuaj në çdo kohë! Sauna me avull kedri e bërë plotësisht nga druri i kedrit që rritet në lartësitë e larta të maleve të pastra ekologjike në Kolumbinë Britanike dhe Siberi. Kjo mini sauna kedri për përtëritje të trupit dhe relaksim me një avull përtëritjeje. Procedura në sauna me fuçi zgjat rreth 5-20 minuta. Trajtimet e temperaturës përdoren si përforcues imunitar dhe mbrojtës natyral i shëndetit.  

   Si funksionon sauna me avull kedri?

   Një seancë me avull 10-15 minuta ngroh trupin, rrit qarkullimin dhe relakson muskujt.  Në varësi të llojit të trajtimit të rikuperimit që është zgjedhur, ju mund të shtoni një përzierje të zgjedhur posaçërisht të vajrave aromatike. Vajra të tillë duhet të sjellin më shumë relaksim dhe rikuperim të muskujve. Ju mund të përzieni disa ilaçe tradicionale të vajit të aromës që janë gjetur të jenë efektive për trajtimin. Pra, i gjithë përzierja jonë e vajrave aromatike ka përfitime të ndryshme relaksuese dhe efekte përtëritjeje të trupit. Gjithashtu trajtimi me sauna me fuçi kedri duhet të përdoret pa vajra aromatike, por në çdo mënyrë mund të arrini një nivel të lartë të përfitimeve relaksuese dhe detoksifikuese për trupin tuaj.

   Sauna me fuçi kedri prodhon një avull organik kedri për një person ku koka juaj nuk është mbinxehur. Aroma e kedrit përhapet butësisht me avull dhe ju mund të shijoni frymëmarrjen e pyllit të kedrit në lokalet. Kombinimi i avullit dhe aromës rrit shumë nivelin tuaj të relaksimit. Duhet të përdoret sauna me fuçi kedri për të humbur peshë, rinovoni trupin tuaj, hiqni celulitin, përshpejtoni sistemin tuaj të metabolizmit, reduktoni stresin, relaksohuni dhe detoksoni trupin tuaj. Unike vetitë shëruese e përfitimeve të trajtimit të kedrit dhe banjës.

   Kompleti i saunës me kedri

   Herbalistët botërorë kanë arritur të krijojnë një mjet që ndërthur fuqinë jetëdhënëse të banjove dhe fuqinë shëruese të kedrit. Një fuçi kedri, një mini-sauna ose siç quhet sauna portative me fuçi kedri është një metodë unike e përtëritjes së trupit, e cila nuk ka analoge në të gjithë botën! Kjo procedurë largon lodhjen, jep energji dhe rinovon jo vetëm trupin tonë, por edhe shpirtin.

   Kompania jonë ka qenë në tregun botëror për shumë vite. Ne kemi shitur qindra sauna me fuçi kedri që janë instaluar në të gjithë botën. Të gjithëve u pëlqente jashtëzakonisht sauna me fuçi kedri për shkak të përfitimeve shëruese dhe relaksuese. Nga viti në vit produktet tona po rafinohen dhe përmirësohen, aktualisht po krijojmë saunën më komode me fuçi kedri, që nuk ka të barabartë në cilësi! Ne ofrojmë produktin tonë si Sauna kedri fuçi që bashkojnë aftësitë tona dhe dashurinë për atë që bëjmë. Kjo është një pajisje sauna më e mirë për çdo ambient holistik të mirëqenies dhe shërimit, studiot e krioterapisë, spa ose shtëpi.

   Cedar Spa Barrel Edition Oval

   Trajtimet në sauna me fuçi kedri

   Një seancë sauna me avull 10-15 minuta ngroh trupin, rrit qarkullimin dhe relakson muskujt. që do t'ju ndihmojë të humbni peshë, të largoni celulitin, të përshpejtoni sistemin tuaj të metabolizmit, të reduktoni stresin, të lehtësoni infeksionet e lidhura me të ftohtin, të rinovoni funksionin seksual dhe të detoksoni nga trupi juaj toksinat e këqija që gjenden në jetën e përditshme.

   Në varësi të llojit të trajtimit që zgjidhni, do të përdorni një përzierje të zgjedhur posaçërisht të bimëve ose vajrave aromatike. Ne ofrojmë një përzierje të kurave tradicionale bimore që janë gjetur të jenë efektive për trajtimin. Pra, i gjithë përzierja jonë e vajrave bimorë ose aromatike ka efekte të ndryshme farmakologjike, ju keni zgjedhur se cilin trajtim do të dëshironit të kishit. Aroma e kedrit ngrihet butësisht me avull dhe ju mund të merrni frymë nga pylli me pisha në shtëpi. Kombinimi i saunave me avull dhe aromës mund të rrisë shumë nivelin tuaj të relaksimit.

   Në të njëjtën kohë, tona sauna me fuçi kedri duket shumë i lëvizshëm dhe mund të vendoset në çdo dhomë. Kur krijuam saunën tonë Cedar Barrel, ne u udhëhoqëm nga tradita e lashtë botërore, e cila e ka origjinën e saj që në kohët më të vjetra. Ne ishim në gjendje të ruanim stilin e saunave mbretërore me avull nga shekulli i 17-të. Ishte koha kur njerëzit nuk përdornin pilula dhe antibiotikë, por ishin shumë të fortë dhe të shëndetshëm. Në këto kohë populli dinte shumë sekrete për mirëqenien, të cilat deri tani ishin harruar. Ata trajtuan sëmundjet dhe sëmundjet e tyre duke përdorur vetëm mjekësinë tradicionale dhe njohuritë e të urtëve të vjetër, të cilët dinin gjithçka për vetitë shëruese të drurit të kedrit dhe vetitë e bimëve. Kjo njohuri e paçmuar e transmetuar nga brezi në brez, ka mbijetuar një inkorporuar në prodhimin tonë sauna me fuçi kedri.

   Cedar Spa Barrel Edition Oval

   Si e prodhojmë saunën tonë me fuçi kedri

   Cili është ndryshimi midis tonë Sauna Cedar Fuçi dhe sauna të rregullta apo dhoma me avull? 

   Sauna me fuçi kedri është një banjë inovative, unike, e punuar me dorë, tërësisht organike e bërë vetëm nga druri i bardhë kedri 100% pa përdorur asnjë gozhdë, vidë, ngjitës ose materiale të tjera sintetike. Çdo sauna me avull kedri është bërë duke përdorur traditën e vjetër botërore të kooperacionit, ku dërrasat e bardha të kedrit, të latuar në mënyrë perfekte, lidhen së bashku si një enigmë dhe më pas vendosen nga jashtë me një rreth metalik dekorativ për të tërhequr saunën së bashku. Ne kemi përdorur drurin e bardhë të kedrit Altai me cilësi të lartë, peshë të lehtë, të qëndrueshme, me teksturë të hollë dhe konsiderohet të jetë një nga materialet më të mira të ndërtimit në dispozicion. Druri është rezistent ndaj kalbjes për shkak të përqendrimit të lartë të substancave antiseptike. Saunat e bëra nga ky dru do të zgjasin për dekada dhe do të ruajnë vetitë dezinfektuese dhe aromën e tij të veçantë dhe delikate. Një tjetër ndryshim i madh mes tonë sauna me fuçi kedri dhe sauna të rregullta me avull është stili i trupit të saunës ku një kokë njeriu është jashtë saunës dhe koka nuk përfshihet në avullin e nxehtë. Koka mbahet e ftohtë, kështu që nuk ka tendosje në enët e gjakut në tru ose në sistemin e frymëmarrjes.

   Një stil i tillë trupi i saunës me fuçi kedri ka përfitime të jashtëzakonshme shëndetësore për përdorimin e sigurt të trajtimeve të saunës. Për shkak të temperaturave dhe lagështisë së lartë, trupi mund të tolerohet në saunë, ndërsa koka thith ajër të pastër dhe mbahet e freskët. Çdo sauna e rregullt me avull nuk mund të ofronte një përfitim të tillë. Sauna jonë me fuçi kedri është tërheqëse, kështu që mund të jetë pjesë e dekorimit të çdo dhome apo hapësire moderne, duke shtuar një aromë të veçantë fshatar.

   Cedar Spa Barrel Edition Oval

   Udhëzime për procedurat e shërimit në saunën e kedrit

   Procedura e shërimit është më efektive nëse nuk hani të paktën 2-3 orë para trajtimit.
   Menjëherë para procedurës, bëni një dush të ngrohtë dhe fërkoni trupin me një peshqir të zhytur në ujë të kripur. Nëse trupi juaj është pak i skuqur, ju jeni në gjendje të maksimizoni përfitimet e përvojës suaj të saunës me fuçi kedri. Mos e bëni procedurën në avullin e kedrit për më shumë se 20 minuta. Gjatë një procedure 15 minutëshe në saunë duhet të humbni deri në 1-4 kg. të peshës trupore për shkak të djersitjes. Megjithatë, sekrecionet e djersës nxjerrin nga trupi juaj rreth 5% dhe 20% yndyrë si dhe ujë. Kjo do të thotë që ju mund të humbni deri në 2 litra lëngje dhe 1/3 paund. të yndyrës. Marrja e procedurave tona të fuçisë së saunës kedri tre herë në javë, mund të ketë efekt humbje peshe deri në 5-8 £. në një muaj pa mbajtur asnjë dietë. Pas procedurës së shërimit në saunën me fuçi kedri, ju rekomandojmë të pini disa filxhanë çaj të nxehtë bimor, i cili ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit të lëngjeve. Gjatë procedurës së saunës me avull ju përjetoni detoksifikimin e trupit tuaj, reduktimin e celulitit dhe stresit, si dhe relaksimin e muskujve të mendjes dhe trupit. Ndërsa merrni një procedurë shërimi, trupi juaj në fakt po punon shumë për të eliminuar toksinat dhe djegur dhjamin. Humbja e peshës bëhet e mundur sepse yndyra e trupit bëhet e tretshme në ujë në 110 gradë dhe trupi mund të djersitë yndyrnat, toksinat dhe metalet e rënda në atë temperaturë. Ju nuk keni nevojë të përdorni temperatura të tepërta

   Cedar Spa Barrel Edition Oval

   Përfitimet e saunës për humbje peshe:

   Shumë përdorues besojnë se një seancë e rregullt në sauna me fuçi kedri të paktën 3 deri në 4 herë në javë do të ishte e dobishme për të ndihmuar në kontrollin e peshës trupore.. Procedura e saunës me fuçi kedri rrit formimin e hormonit somatotropin. Ky hormon nxit rritjen tek të rinjtë dhe luan një rol vendimtar në metabolizmin e njerëzve të pjekur. Sauna me fuçi kedri procedurat duhet të rrisin përqendrimin e somatotropinës e cila ka një efekt pozitiv në humbjen e peshës dhe shërimin.
   Le të përmbledhim në lidhje me saunën Cedar Barrel. Kohët e fundit është bërë një trajtim shumë popullor për reduktimin e celulitit duke përdorur një temperaturë të lartë; procedura të tilla kryhen në shumë banja dhe qendra për humbje peshe. Efekti i procedurës termike stimulon qarkullimin e gjakut në shtresën dhjamore nënlëkurore, e cila kontribuon në prishjen e qelizave yndyrore. Si duhet të ndihmojnë trajtimet me Saunën Cedar Barrel në reduktimin e celulitit? Shijoni një mënyrë jetese të shëndetshme në saunën me fuçi kedri, pasi ajo kontribuon në largimin e lëngjeve të tepërta dhe toksinave nga trupi, gjë që është një mënyrë më e mirë dhe efektive për të reduktuar indet dhjamore për shkak të temperaturës së lartë dhe lagështisë së lartë. Në këtë kohë ka një pastrim të thellë në poret të cilat hapen dhe lëkura fillon të "marrë frymë". Lëkura fillon të marrë frymë me avull bimor mjekësor, të cilin ne rekomandojmë ta përdorni për trajtimin e reduktimit të celulitit në saunën tonë me fuçi kedri. Ne ofrojmë përzierje të veçanta të bimëve dhe luleve të cilat do të ndihmojnë në rritjen e efekteve të humbjes së peshës. Bimët kryesore të përzierjes sonë përfshijnë: hithra, delli, sherebela, livando, aloe, rozmarina, bishti i kalit, nenexhiku, borziloku, gjethet e rigonit.

   Dimensionet dhe konsumi i energjisë

   Sauna jonë me fuçi kedri ka peshë të lehtë (rreth 120-160 lbs/60-80 kg) dhe mund të instalohet ose zhvendoset kudo në çdo dhomë. Përfitim tjetër, nuk kërkon hidraulik dhe zë më pak se 2 metra katrorë hapësirë. Për më tepër, dizajni i saunës prej kedri është plotësisht i mbyllur dhe nuk ka asnjë efekt të dëmshëm në objektet përreth. Konsumi elektrik i gjeneratorit të avullit ka konsum të ulët të energjisë duke marrë energji ekuivalente me aparatin e zakonshëm të kafesë.

   Edicioni ovale përshtatet në mënyrë të përkryer kudo në shtëpinë ose biznesin tuaj.

   Sauna me fuçi Cedar

   Sauna me fuçi Cedar

   sauna portative prej kedri

   Produkte të ngjashme
   Na kontaktoni