Kategoria: CRYO LOKALE

   Iceberg25L CRYO lokale

   MAKINË E KRITERAPISË E LOKALIZUAR E ICEBERG E BAZUAR NË AZOT

   ICEBERG është një pajisje për stimulimin lokal të krio që mund të përdoret për trajtim në pjesë të veçanta të trupit. Makina ICEBERG për stimulimin lokal të krioterapisë është e pajisur me një sensor të vendosur në kapak për matjen në distancë të temperaturës së pacientit gjatë një seance krioterapie. Sensori informon operatorin nëse zona e trajtimit është e temperaturës së duhur për të shkaktuar krio stimulim dhe ndihmon për të shmangur ftohjen e tepërt në zonën e caktuar. Makina ICEBERG për krio stimulim të lokalizuar është një pajisje inovative për krio-stimulimin lokal duke përdorur azot të lëngshëm. Falë dizajnit të tij, ICEBERG ofron trajtime më të sigurta dhe më efektive. Kjo është një mënyrë e re për të arritur temperatura të ulëta, e quajtur avullim, ku avulli i azotit të lëngshëm përmirëson efektivitetin e pajisjeve tona për 40% në krahasim me konkurrentët tanë.

   Çfarë është krio stimulimi i synuar

   Stimulimi i lokalizuar i krio është një procedurë e drejtuar drejt një pjese të caktuar të trupit që përfshin ekspozime të shkurtra ndaj temperaturave të ajrit deri në -160°C ose -320°F. Me avujt e nitrogjenit me temperaturë të ulët, lëkura ftohet mjaftueshëm për të nxitur vazokonstrikcionin, e ndjekur nga rinovimi i shpejtë i enëve të gjakut dhe aktivizimi i mbrojtjes optimale të trupit. Gjatë seancës së shkurtër, vetëm sipërfaqja e lëkurës ftohet dhe trupi reagon me rritjen e temperaturës të shkaktuar nga rritja e mikroqarkullimit në zonën e trajtimit. Rritja metabolike vazhdon për më shumë se 4 orë pas çdo trajtimi. Cryo stimulimi i lokalizuar përdoret shpesh për të arritur lehtësimin e dhimbjes, rikuperimin pas operacionit, rehabilitimin nga lëndimet dhe reduktimin e inflamacionit në pjesë të veçanta të trupit. Efektet analgjezike të kriostimulimit mund të zgjasin deri në 3-4 ditë, prandaj kjo metodë terapie është shumë e popullarizuar në rehabilitimin sportiv, reumatologjinë dhe dermatologjinë. Cryo stimulimi mund të aplikohet së bashku me (në lidhje me) programet e fizioterapisë për të përshpejtuar procesin e shërimit dhe për të shkurtuar afatet kohore të rikuperimit nga lëndimet. Krioterapia përdoret gjerësisht në të gjithë trupin për të reduktuar dukshëm pamjen e celulitit dhe ndihmon në humbjen e peshës, si dhe plakjen e lëkurës dhe kirurgjinë plastike të fytyrës. Duke qenë se krioterapia tregon efekt rinovues dhe anti-plakje, e ashtuquajtura metoda 'kriofaciale' është bërë shumë e popullarizuar në industrinë e bukurisë. Krio stimulimi i lokalizuar i zonës që iu nënshtrua operacionit plastik redukton ndjeshëm edemën pas operacionit dhe lehtëson shërimin e lëkurës. Trajtimet me temperaturë të ulët minimizojnë rrudhat, strijat, ënjtjet dhe e bëjnë lëkurën më të zhdërvjellët dhe elastike.  

   Makina ICEBERG LOCALIZED CRYO Stimulation ofron përfitimet e mëposhtme

   • Lehtësoni dhimbjen
   • Zvogëloni inflamacionin
   • Ulja e ënjtjes
   • Ulja e tensionit të muskujve
   • Përmirësimi i funksionit të përbashkët
   • Rritni gamën e lëvizjes
   • Shpejtësia e rikuperimit
   • Kthim i shpejtë në stërvitje (zero kohë pushimi)    
   • Reduktimi i lokalizuar i lodhjes së muskujve
   • Rritja e qarkullimit të gjakut
   • Kursi efektiv i rehabilitimit pas operacionit
   • Inflamacion, mavijosje dhe reduktim të ënjtjes gjatë rikuperimit
   Makinë lokale Cryo Iceberg
   Makinë krioterapie

   Funksionon makineri stimuluese krio

   Makina kontrollohet përmes një telekomandë të vendosur në dorezë dhe përmes një paneli të madh sensor me ekran LCD që tregon parametrat e përpunimit. Forca e rrjedhjes rregullohet pa probleme, duke lejuar zgjedhjen e parametrave të duhur të përpunimit të përshtatur me zonën e trajtimit. Ekzistojnë 4 nivele të forcës së rrjedhës së ftohjes dalëse që ndihmojnë në rregullimin e kriostimulimit të lëkurës së pacientit në mënyrën më të mirë të mundshme. Nuk ka asnjë prodhues tjetër që ka arritur të krijojë një makinë me funksionalitet kaq të fortë dhe çmim të arsyeshëm.

   Krioterapi portative Iceberg

   FUNKSIONET E makinerisë së krioterapisë së lokalizuar Iceberg 25

   • Ndërfaqe inteligjente me një ekran me prekje LCD HD të gjeneratës së re 11 inç
   • Dizajni modern i krijuar nga byroja e dizajnit të Hollivudit
   • Kapak ergonomik i dorezës me butona kontrolli të fillimit
   • Sensori i temperaturës me tregues LED
   • Butoni i energjisë i vendosur në dorezë
   • Portativ dhe i lëvizshëm 25L ose 50L i ndërtuar në rezervuarë me azot të lëngshëm 
   • Temperatura e avullit të azotit gjatë daljes nga tubi i avullit arrin deri në -263-292°F (-164-180°С)
   • Sensori i nivelit të azotit të lëngshëm në rezervuar

   Njësi krio lokale

   Doreza e imazhit termik në makinën e lokalizuar të krioterapisë

   Makinë krioterapie e lokalizuar Iceberg 25 ka opsion si dorezë e imazhit termik. Kjo është një dorezë e veçantë me ekran që tregon se si funksionon terapia ekstreme e ftohtë në zona të caktuara të lëkurës. Një dorezë e imazhit termik përbëhet nga komponentë si një aparat fotografik i sistemit optik, detektor i temperaturës, përforcues, procesor sinjali dhe ekran HD. Këto pjesë punojnë së bashku për të shndërruar rrezatimin infra të kuq, të tillë si ai i lëshuar nga objektet e ngrohta ose flakët, në një paraqitje të dukshme të dritës në kohë reale në ekran të montuar në dorezën e njësisë së terapisë së lokalizuar Iceberg 25. Ekrani i imazhit termik tregon diferencialet e daljes infra të kuqe, në mënyrë që të mund të shihni me ngjyra të ndryshme teksa ndryshon temperatura e lëkurës. Zgjidhja më inovative për pacientin tuaj dhe bëni procedurën e krioterapisë në mënyrën e duhur.

   Karakteristikat e produktit

   Rezolucioni i imazhit IR: 60 x 60, 3600 piksele

   Ndjeshmëria termike: 0,15°C

   Gama e temperaturës: -20 deri në 300 °C

   Saktësia e temperaturës:+/- 2 % ose +/- 2 °C

   Ekrani i ekranit: 2,4″ me kënd të plotë HD

   Rezolucioni i imazhit të dukshëm: 0,3 mega piksel

   Frekuenca e kapjes: 6 Hz

    

   dorezë e imazhit termik

   Përfitimet shtesë të krioterapisë së lokalizuar

    

   • Reduktimi i deformimeve të muskujve dhe ligamenteve
   • Trajtimi i lëndimeve të tendinit (rrëmbim, ndrydhje, tendinozë, tendinopati)
   • Lehtëson trajtimin e mbipeshës dhe obezitetit duke përshpejtuar metabolizmin e qelizave
   • Ndihmon në pastrimin e lëkurës nga bakteret dhe në aplikime të tjera dermatologjike
   • Siguron përmirësim të gjendjes së lëkurës së fytyrës dhe funksioneve të tjera estetike
   • Ngadalëson proceset e plakjes së lëkurës, siguron përtëritje të përgjithshme
   • Trajtimi i flokëve dhe skalpit
   • Cryo Shaping funksionon si një terapi detox që forcon lëkurën, redukton celulitin dhe lehtëson humbjen e peshës.
   • Krio stimulimi estetik është krijuar për të kontrolluar celulitin, veçanërisht efektiv kur kombinohet me masazh me presion të thellë.

   Krioterapia lokale e ajsbergut 25

   Funksionalitet shtesë i makinës portative të krioterapisë Iceberg

    

   • Butoni i ndalimit të urgjencës
   • Alarmi kur një rezervuar i zbrazët i azotit
   • Shumëllojshmëri programesh automatike për krio stimulimin e pjesëve të ndryshme të trupit dhe fytyrës. Program manual me disponueshmërinë e rregullimeve 
   • 4 nivele të fuqisë së krio stimulimit
   • Menaxhoni funksionimin nga doreza dhe ekrani
   • Dritë LED e kuqe për zbulimin e distancës optimale midis dorezës dhe lëkurës
   • Rrotat e integruara për lëvizjen dhe transportin e makinës
   • Menuja në gjuhë të ndryshme 
   • Zorrë fleksibël deri në 1.5 m në gjatësi
   • Mundësia e vendosjes së logos së klientit në trupin e pajisjes (porosi e personalizuar)

   Makinë portative krioterapie

   Mohim përgjegjësie

   Prodhuesi informoi se Pajisja është pajisje për qëllime fitnesi ose mirëqenieje vetëm për qëllime rikuperimi sportiv dhe rehabilitimi, të cilat nuk janë të miratuara nga FDA për përdorim mjekësor ose përdorim tjetër që kërkon FDA. Kjo nuk është pajisje mjekësore. Produkti aktual nuk mund të përdorë asnjë përshkrim të kundërt të Pajisjes nga faqja e internetit e Prodhuesit ose mënyra të tjera informacioni si një deklaratë të përfitimeve të kujdesit shëndetësor të Pajisjes. Prodhuesi nuk mban përgjegjësi për të gjitha ose ndonjë deklaratë në lidhje me të ardhmen e kujdesit shëndetësor dhe përfitimet e Pajisjeve që i janë ofruar klientëve.

   Produkte të ngjashme
   Na kontaktoni