Kategoria:

   ActiveCompression IR

   This slimming device combines compression therapy with electrical stimulation and infrared heating to allow slimming the body and remove toxins via activate lymphatic system. Using mild but deep electrical impulses it stimulates both the surface tissues and the deeper parts of the skin. Air compression is destroying fat tissue using lymphatic drainage. The treatment stimulates metabolism and blood circulation. Thanks to that the subcutaneous adipose tissue is reduced and the skin becomes well-toned and elastic.

   Përshkrim

   The commercial spa equipment for cellulite reduction and weight loss ActiveCompression IR combines the function of electrical stimulation, infrared heating and air compression lymphatic drainage.

   Përfitimet e trajtimit përfshijnë

   • Reduktim i menjëhershëm i celulitit
   • Gdhendje dhe profilizimi i trupit
   • Qarkullim i përmirësuar
   • Menaxhimi i humbjes së peshës
   • Parandalimi i venave me variçe
   • Lehtësim i menjëhershëm për dhimbjen, ënjtjen dhe mbajtjen e ujit
   • Toni i përmirësuar i lëkurës
   • Skulpturimi i trupit pas lindjes
   • Rritja e performancës atletike
   • Detoksifikim dhe përtëritje për organizmin

   Stimulimi elektrik

   Stimulimi elektrik është një procedurë që ju lejon të holloni trupin në një mënyrë të shpejtë dhe të barabartë. Duke përdorur impulse elektrike të buta por të thella, ai stimulon si indet sipërfaqësore ashtu edhe pjesët më të thella të lëkurës. Trajtimi stimulon metabolizmin dhe qarkullimin e gjakut. Falë kësaj, indi dhjamor nënlëkuror zvogëlohet dhe lëkura bëhet e tonifikuar dhe elastike.

   Trajtimi i drenazhit limfatik që ndikon drejtpërdrejt në sistemin e qarkullimit të gjakut dhe atë limfatik. Pastron trupin duke çliruar produkte të dëmshme të metabolizmit, duke i transportuar ato përmes enëve limfatike nga organet filtruese dhe duke i shkarkuar ato nga trupi.

   Sauna dhe terapia me rreze infra të kuqe me ngrohje me sauna, nxehet trupi që rezulton në stimulimin e metabolizmit. Përveç kësaj, rrit oksigjenimin dhe ushqimin e qelizave, përmirëson qarkullimin. Terapia termike mbështet efektet e preparateve dobësuese, anticelulit dhe të gjitha llojeve të trajtimeve detoksifikuese.
   Detoksifikimi është një mënyrë e sigurt dhe e provuar për të përmirësuar proceset natyrore të largimit të toksinave dhe rigjenerimit të trupit. Mungesa e mundësisë për të hequr plotësisht toksinat nga trupi mund të shkaktojë probleme të shumta shëndetësore. Trajtimi i detoksifikimit është terapia më efektive për efektet e dietës joadekuate.

   Reklama Activslim IR

   Masazh Trupi

   Trajtim terapeutik me masazh të trupit që përfshin deformimin elastik të indeve. Masazhi kryhet në mënyrë ritmike nëpërmjet përdorimit të ajrit të kompresuar. Trajtimi mund të veprojë në mënyrë terapeutike ose të relaksojë muskujt për t'i përgatitur ata për përpjekje.
   Rryma me frekuencë të ulët stimulon muskujt në dridhje dhe tkurrje, gjë që nxit proceset e ndarjes së qelizave yndyrore. Përveç kësaj, terapia me rreze infra të kuqe ndikon drejtpërdrejt në strukturën e yndyrës, duke çliruar sasi të mëdha energjie, duke përshpejtuar qarkullimin e gjakut dhe limfës dhe proceset metabolike në trup.
   Si punon

   Përjetoni presionin qetësues, të ngjashëm me masazhin e këtij sistemi elitar, të kontrolluar nga kompjuteri, pasi ai ringjall enët tuaja të qarkullimit të gjakut dhe limfatike duke nxjerrë toksinat nga trupi dhe duke stimuluar muskujt, për uljen e ënjtjes dhe largimin e celulitit dhe depozitave yndyrore. Ky trajtim zbulues do të ndihmojë për të ripërcaktuar të gjithë trupin tuaj nga brenda, jashtë.

   Mëngë unike me shumë dhoma aplikohen rreth gjymtyrëve ndërsa shtriheni në relaksim total. Sistemi më pas krijon një lëvizje të butë masazhi, e cila zgjon sistemin tuaj të qarkullimit të gjakut dhe inkurajon rrjedhjen e oksigjenit. Ju do të vini re lehtësim të menjëhershëm nga dhimbja, ënjtja dhe fryrja pasi kullimi limfatik rrit rrjedhjen e gjakut dhe lejon trupin tuaj të shpëtojë nga toksinat. Aftësia e saj për të stimuluar muskujt e bën presoterapinë një formë ideale trajtimi për atletët që kërkojnë të rikuperohen shpejt nga ushtrimet e rënda. Gjithashtu ndihmon nënat pas lindjes me reduktimin e celulitit dhe skalitjen e trupit, në një mënyrë të sigurt dhe efektive.

   Reklama Activslim IR

   Efektet

   Humbje peshe

   Forcimi i Trupit

   Përmirësimi i vitalitetit të lëkurës

   Relaksim dhe relaksim

   REKOMANDIME PARA TRAJTIMIT:

    • Për rehati dhe lehtësi, ju lutemi vini me veshje komode që mundësojnë vendosjen e lehtë të elektrodave. (P.sh. një kostum banje)
    • Në rast të formësimit të trupit, ju lutemi pini plot 8 gota ujë 1-3 ditë para trajtimit, si dhe në ditën e dhe të nesërmen.
    • Ju lutemi ejani me lëkurë pa make-up, locion ose bizhuteri.

   REKOMANDIME PAS TRAJTIMIT:

    • Mbani konsumin e alkoolit në minimum dhe shmangni gjëra të tilla si cigaret ose ushqimet me përmbajtje të lartë natriumi, në mënyrë që të parandaloni mbajtjen e lëngjeve.
    • Ushtrimi i lehtë do të ndihmojë për të maksimizuar rezultatet tuaja, të tilla si ecja ose vrapimi i shpejtë.

   KUNDËRINDIKIMET:

    • Tromboza dhe flebiti
    • Arterioskleroza
    • Çdo problem i madh i zemrës
    • Shtatzënia
    • HIV, tuberkulozi ose ndonjë përgjigje tjetër e rëndë inflamatore
    • Epilepsia
    • Tumoret malinje
    • Pacemakers ose zëvendësim i kyçeve
   Produkte të ngjashme
   Na kontaktoni