WHAT IS CRYOTHERAPY? - VACUACTIVUS cryotherapy chambers and weight loss machines

ÇFARË ËSHTË KRIoterapia?

Krioterapia është shkenca e ekspozimit të trupit ndaj temperaturave nën zero në mënyrë që të stimulohen përfitimet shëndetësore. Redukton inflamacionin në trup duke nxitur një kimikat anti-inflamator të quajtur norepinefrinë.

Krioterapia gjithashtu rrit qarkullimin e gjakut në të gjithë trupin, gjë që rezulton në një shkallë më të lartë të djegies metabolike dhe kalorike. Trajtimi gjithashtu rrit nivelin e endorfinës që mund të rrisë disponimin dhe të reduktojë stresin.

ICEBERG si një stimulim i fytyrës CRYO / CRYO BODY është një trajtim kriogjenik që përmirëson shëndetin dhe pamjen rinore të lëkurës së pacientit duke përdorur një rreze të kontrolluar të azotit të lëngshëm të avulluar për të ngrirë lëkurën që gjendet në zonën e fytyrës, kokës dhe qafës. Ky proces eksfolon lëkurën tuaj, duke hequr shtresën e jashtme të qelizave të vdekura të lëkurës nga fytyra juaj, ndërsa njëkohësisht stimulon rritjen e qelizave të reja poshtë.

Teknologjia e avancuar e ICEBERG na lejon të synojmë drejtpërdrejt zonat problematike që ju shqetësojnë më shumë, duke na lejuar të rregullojmë çdo trajtim CRYO FACIAL/CRYO BODY për nevojat tuaja unike të kujdesit të lëkurës.

TRAJTIMET CRYO KUNDËR PLAKJES

 • CRYO FACIAL për fytyrën, qafën dhe dekoltenë
 • Reduktimi i celulitit
 • Restaurimi i flokëve

PACIENTET KANE RAPORTUAR PERFITIMET E MEPOSHTME TE NGRIRJES SE FYTYRES:

 • Rikthimi i qëndrueshmërisë dhe shkëlqimit
 • Zvogëloni madhësinë e poreve
 • Stimulon prodhimin e kolagjenit
 • Reduktimi i tonit të pabarabartë të lëkurës
 • Rinovoni lëkurën e lodhur
 • Përmirësoni strukturën, tonin dhe shkëlqimin e lëkurës,
 • Zvogëloni rrudhat dhe linjat
 • Përmirësoni rrjedhjen e gjakut
 • Ndriçoni pikat e errëta
 • Qetësues i inflamacionit
 • Rritja e flokëve stimulohet

Stimulimi CRYO FACIAL / TRUPI CRYO PËRMIRËSON qarkullimin e gjakut

Gjatë aplikimit tuaj CRYO FACIAL/CRYO BODY në fytyrën, lëkurën e kokës dhe qafën (dhe në pjesë të tjera të trupit) ftohja e fortë bën që enët tuaja të gjakut të tkurren dhe më pas të zgjerohen, duke punuar në fund për të rritur rrjedhjen e gjakut. Ndërsa qarkullimi i gjakut rritet, enzimat dhe lëndët ushqyese të rëndësishme shpërndahen në lëkurën tuaj, ndërsa toksinat e dëmshme largohen. Përdorimi i serumit ose i kombinuar me procedura të tjera trajtimi (Hydrafacial, Intraceutic Oxygen Infusion, SkinPen Microneedling, Mesoterapia kundër plakjes, Revive Facials dhe të tjera) lëkura thith më shumë produkt ndërsa enët e gjakut zgjerohen pas trajtimit. Lëkura duket më e lëmuar dhe me shkëlqim rinore.

Me kalimin e kohës, qarkullimi i gjakut do të përmirësohet, duke e bërë lëkurën tuaj më të shëndetshme dhe më të fortë, veçanërisht kur bëhet fjalë për të luftuar çdo bakter dhe infeksion që ju shfaqet. Në fakt, njerëzit që vuajnë nga sëmundje të lëkurës si ekzema, psoriasis dhe dermatiti shpesh përjetojnë rezultate pozitive afatgjata me trajtimet e rregullta CRYO FACIAL/CRYO BODY.

Kur aplikohet në lëkurën e kokës, rritja e fluksit të gjakut në fakt mund të nxisë skalpin tuaj në stimulimin e rritjes së flokëve.

Për më tepër, përmirësimi i qarkullimit të gjakut bën më shumë sesa thjesht pastrimin e lëkurës ose rritjen e flokëve. Gjithashtu mund të ulë rrahjet e zemrës, madje edhe presionin e gjakut, të përmirësojë nivelet e oksigjenit dhe të përmirësojë funksionin e trurit.

Stimulimi CRYO FACIAL MUND TË RRITË PRODHIMIN E KOLAGJENIT

Prodhimi i kolagjenit është thelbësor për t'i dhënë fytyrës një pamje rinore. Kolagjeni është një proteinë kyçe në trupin tonë përgjegjës për të ndihmuar organet tona të qëndrojnë të sigurta, lidh ligamentet me kockat tona, forcon enët tona të gjakut dhe mbi të gjitha për të mbajtur lëkurën tonë të fortë dhe elastike.

Kur jeni i ri, trupi juaj është një fabrikë e prodhimit të kolagjenit, por me kalimin e moshës trupi juaj ndalon së prodhuari aq shumë. Ulja e prodhimit të kolagjenit është ajo që çon në ato rrudha të frikshme. Për t'i bërë gjërat edhe më keq, stili ynë i jetesës moderne e ka lëkurën tonë vazhdimisht nën sulm nga ndotja, toksinat dhe stresi. E gjithë kjo mund të shkaktojë humbje të elasticitetit të fytyrës, thellimin e rrudhave, shtimin e qeseve poshtë syve dhe përshpejtimin e shenjave të tjera të plakjes.

Fatmirësisht, Stimulimi i fytyrës CRYO aktivizon në mënyrë aktive prodhimin e kolagjenit nën lëkurën tuaj për të zbutur në mënyrë efektive rrudhat duke ju dhënë një lëkurë më të plotë dhe më të re. Ndërsa fytyra juaj lahet butësisht me nitrogjen të lëngshëm të avulluar, lëkura juaj bëhet menjëherë më e ngushtë dhe çehrja juaj ndryshon në një shkëlqim më rinor. Me trajtime të vazhdueshme për të rritur prodhimin tuaj të kolagjenit, në fund mund të ngadalësoni shenjat e plakjes duke u ndjerë mirë në lëkurën tuaj.

Stimulimi CRYO FYTYRËS ZVOLË PËRMASËSINË E PORËS

Nëse vuani shpesh nga pikat e zeza, mund të keni probleme me poret. Poret e mëdha mund ta bëjnë tepër të lehtë që papastërtia, vaji dhe mbeturinat e tjera të depërtojnë në lëkurën tuaj. E gjithë kjo mund të krijojë pika të zeza të bezdisshme. Pasi të krijohen, pikat e zeza janë të vështira për t'u hequr qafe. Megjithatë, nuk duhet t'i lini ata të kontrollojnë më jetën tuaj. Rifitoni lëkurën tuaj dhe luftoni me fuqinë e CRYO FACIAAL.

Sa herë që merrni një FYTYRË CRYO / CRYO BODY, poret tuaja reagojnë ndaj të ftohtit duke u shtrënguar dhe tkurrur. Kjo e bën më të vështirë që lëkura juaj të kontaminohet nga papastërtitë dhe toksinat e jashtme. CRYO FACIAL / CRYO BODY kanë bonusin e shtuar të eksfolimit të lëkurës suaj, kështu që jo vetëm që çdo fytyrë fshin qelizat e vdekura të lëkurës dhe ndotjet e tjera, por gjithashtu ndihmon në rinovimin e qelizave të sapo çliruara të lëkurës. Kjo ndihmon që qelizat tuaja të reja të rriten për të qenë të lëmuara dhe të shëndetshme. Me trajtime të rregullta, efektet mund të jenë edhe afatgjata, duke ju dhënë lëkurë të pastër dhe të bukur që mezi prisni ta shfaqni.

Stimulimi CRYO FYTYRËS Zvogëlon RRETHET E ERRTË DHE ËNDJEN

Një nga gjërat e para që njerëzit vënë re tek ju janë sytë tuaj. Prandaj, ka kuptim që ne duam që lëkura rreth syve tanë të duket e shëndetshme dhe tërheqëse. Mjerisht, oraret tona të ngarkuara të punës dhe mënyrat e jetesës stresuese mund ta bëjnë të vështirë t'i japim lëkurës sonë lëndët ushqyese dhe pushimin që lëkura jonë ka nevojë dëshpërimisht.

Ju mund t'i jepni lëkurës rreth syve një nxitje shtesë të stimuluar të lëndëve ushqyese sa herë që merrni një FYTYRË CRYO/TRUP CRYO. Kur avujt e azotit të lëngshëm nën presion aplikohen në fytyrën tuaj, lëkura juaj do të bëhet menjëherë më e ngushtë dhe gjaku juaj do të rrjedhë më shpejt. Me përmirësimin e qarkullimit të gjakut, do të filloni të vini re një ton më të barabartë në lëkurën e përgjithshme të fytyrës, një ulje të inflamacionit dhe fryrjes rreth syve dhe një reduktim të përgjithshëm të çdo rrathi të errët që varet poshtë syve tuaj.

SI KRYEN CRYO FACIAAL / CRYO BODY?

Specialisti i kujdesit të lëkurës do të pastrojë dhe më pas do të eksfolojë lëkurën duke përdorur një pastrim, peeling ose mikrodermabrasion. Pastaj një serum mund të aplikohet në fytyrë për t'u përgatitur për pjesën e krioterapisë së fytyrës.

Duke lëvizur vazhdimisht shkopin e krioterapisë në mënyrë që i ftohti të mos qëndrojë shumë gjatë në një vend, specialisti do të qarkullojë ajrin ultra të ftohtë të azotit në zonën e fytyrës dhe qafës. Kjo zakonisht zgjat ndërmjet ZONËS SË TRAJTIMIT TË PROGRAMUAR.

ICEBERG mund të pasohet nga trajtime të tjera të njohura spa, të tilla si Hydrafacial™, Intraceuticals™ ose një maskë hidratuese, Mesoterapia kundër plakjes, SkinPen® Microneedling, PRP, Revive Facials, megjithëse këto janë shtesa në procesin aktual të krioterapisë.

KUNDËRINDIKIMET

Nëse keni sëmundje ekzistuese të lëkurës, të tilla si rosacea ose dermatiti atopik, ekspozimi ndaj temperaturave ekstreme - duke përfshirë krioterapinë e fytyrës - mund të përkeqësojë gjendjen. Nëse kjo është situata juaj dhe po mendoni të bëni një krioterapi për fytyrën, bisedoni fillimisht me dermatologun tuaj.

SA TRAJTIM TË KËRKOHEN PËR TË ARRITUAR EFEKTIN E DËSHIRËRIM?

Në gjashtë seanca çdo disa ditë, pacientët fillojnë të shohin përmirësim të përhershëm në cilësinë e lëkurës së tyre, siç është rritja e qëndrueshmërisë, zvogëlimi i linjave dhe rrudhave dhe lëmimi i përgjithshëm i lëkurës. Rekomandohen seancat vijuese javore për të ruajtur një shkëlqim rinor.

0 0 vota
Vlerësimi i artikullit
Subscribe
Notify of
mysafir
0 Komentet
Inline Feedbacks
View all comments
Na kontaktoni